حاشیه‌ها

بازرسی هوایی صنایع دریایی

بازرسی هوایی صنایع دریایی

پهپادهای عمود پرواز، آینده خدمات بازرسی در صنایع دریایی

بازرسی هوایی صنایع دریایی (Arial inspection) با استفاده از پهپادهای عمود پرواز یکی از سریع ترین و موثر ترین روش های نوین در زمینه بازرسی زیرساخت های ساحلی و فراساحلی می باشد. این روش امکان دسترسی و پایش وضعیت تجهیزات و زیر ساخت های غیرقابل دسترس را فراهم نموده و جایگزین مناسبی نسبت به سایر روش های سنتی وقت گیر و پر هزینه مانند استفاده از  طناب، داربست و بسکت های متحرک می باشد.

به طور کلی در سازه های دریایی، دسترسی به برخی از نقاط بسیار مشکل بوده و عملیات پایش وضعیت و بازرسی های دوره ای تجهیزات و زیرساخت های موجود در این سازه بسیار پرهزینه و زمان بر می باشد.

بازرسی هوایی توسط پهپادهای عمود پرواز مزیت های متعددی را به وجود آورده است که برخی از آن ها به شرح ذیل می باشد:

  • بررسی سریع و ارزیابی نقاط صعب العبور
  • برنامه ریزی دقیق جهت انجام عملیات تعمیرات و نگهداری و بهینه نمودن برنامه بهره برداری
  • دسترسی به مناطقی که از لحاظ سلامتی، ایمنی و محیط زیست برای انسان خطرناک می باشد
  • افزایش سطح ایمنی پرسنل و کارشناسان فنی در حین عملیات بازرسی
  • استقرار سریع و کم هزینه سیستم و تجهیزات بازرسی هوایی در مقایسه با سایر روش ها
  • کاهش محسوس روند هزینه های اجرایی بازرسی

در ادامه به کاربردهای این تکنولوژی نوین در صنایع دریایی و فرا ساحلی می پردازیم:

بازرسی فلرها (Flare) دکل های نفت و گاز

محیط های ساحلی و فراساحلی عمدتا جزء محیط های حساس و سختگیرانه محسوب می شوند که پایش و تصمیم گیری در خصوص کاهش خطرات و آسیب های منجر به توقف و یا کاهش تولید در هر دو مرحله نصب و راه اندازی و بهره برداری از تجهیزات، بسیار ضروری می باشد.

بازرسی هوایی توسط پهپادهای عمود پرواز، کارشناسان فنی را قادر می سازند که در مناطقی امن و با فاصله ای مطمئن از محیط های خطرناک، بازرسی های دوره ای مربوطه را انجام دهند و  تصاویر دقیق از اجزای مهم را بدون خاموش نمودن تجهیزات و یا اختلال در روند تولید به دست آورند.

یکی از مثال های بازر این امر بازرسی از سازه و تجهیزات مشعل های فلر دکل های نفت و گاز می باشد. در این روش تصاویر و داده های ترموگرافی مربوط به تجهیزات و اجزای موجود بر روی سازه فلرها در فاصله ای ایمن به وسیله پهپادهای عمودهای عمود پرواز جمع آوری شده و خللی در روند تولید و بهره برداری از واحد به وجود نمی آید.

در روش های سنتی تنها در زمان توقف بهره برداری و در شرایط بسیار سخت و مشکل امکان جمع آوری اطلاعات وجود دارد در حالی که خلبان پهپاد بهمراه کارشناس فنی مربوطه همزمان با بهره برداری از واحد، در فاصله ای امن عملیات بازرسی را انجام می دهند.

بازرسی اتصالات سازه ها

با استفاده از تکنولوژی بکار رفته در تجهیزات بازرسی پهپادهای عمود پرواز می توان هر شیئی را در زاویه دید 90+ الی 45- با جزئیاتی کامل و دقیق مورد بازرسی قرار داد. بنابراین بازرسی زیرساخت ها و اتصالات سازه های دریایی با استفاده از پهپادهای عمود پرواز بسیار راهگشا بوده و بازرسی های از قبیل بررسی میزان خوردگی سازه، وضعیت اتصالات و جوش ها و کابل های مهار و سایر تجهیزات مستقر در قسمت زیر سازه با هزینه ای بسیار کمتر از روش های سنتی امکان پذیر می باشد.

مخازن ذخیره سازی و فضاهای محدود

بازرسی دوره ای دیگ های بخار، بویلر، مخازن ذخیره سازی سوخت و فضاهای محدود در کشتی ها، دکل ها، پالایشگاه ها و سایر واحد های صنعتی امری حیاتی محسوب می گردد.

در این فضا ها به دلیل محدودیت دسترسی اغلب از بازرسی های بصری استفاده می شود و روش های فیزیکی و تماسی به دلیل محدودیت های موجود و گران بودن تجهیزات کنترلی استفاده از این تجهیزات در محیط های خطرناک کمتر به کار می روند.

با این وجود چالش های قابل توجهی در هنگام استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در فضاهای محدود وجود دارد که می توان به عدم روشنایی مناسب، تفاوت های ظریف رنگ، انعکاس سیگنال رادیویی و توربالانس پره ها اشاره نمود.

استفاده از لامپ های LED قدرتمند تصاویری با کیفیت رنگی مطلوبی را ارائه نموده و همچنین استفاده از خلبانان ماهر در کنار تجهیزات تخصصی امکان بازرسی هوایی صنایع دریایی از فضاهای محدود و تشخیص موانع را میسر می سازد. علاوه بر این در شرایط بحرانی و بازرسی های فورس ماژور، سرعت عملیاتی شدن بسیار پایین این پهپاد ها و استقرار سریع آن ها در محل آسیب دیده در کنار قابلیت ارسال آنلاین اطلاعات از نقاط قوت آن ها می باشد. این بازرسی هوایی صنایع دریایی در بهبود برنامه ریزی عملیات تعمیر و نگهداری و کاهش هزینه ها و زمان توقف واحد نقش بسزایی دارند.

در شناورهای دریایی بازرسی مخازن شناورها به طور سنتی توسط کارگران صورت می پذیرد که این کار خطرات و آسیب های فراوانی را برای اپراتورها به وجود می آورد. این روش بازرسی هوایی صنایع دریایی به دلیل ابعاد عظیم مخازن و دیواره های شناورها و عدم دسترسی به برخی از نقاط نیازمند راه اندازی اولیه تجهیزات و ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز می باشد. علاوه براین تکنسین های بازرسی نیازمند آموزش های خاص سخره نوردی و آمادگی بدنی بالا می باشند. بنابراین رویکردهای سنتی برای بررسی تانک ها، دارای سه نقص اصلی هستند: هزینه های راه اندازی بالا؛ زمان بازرسی طولانی و سطح بالایی از خطر شخصی برای اپراتور.

درحالی که انجام عملیات بازرسی به وسیله پهپادهای عمود پرواز علاوه بر افزایش سطح ایمنی اپراتورها، هیچ هزینه راه اندازی نداشته و در مدت زمان کوتاهی صورت می پذیرد.

بازرسی هوایی صنایع دریایی دیواره خارجی شناورها

همه صاحبان کشتی و شناورهای دریایی می دانند که روش های سنتی بازرسی کشتی ها بسیار پر هزینه و زمان بر می باشند. در حال حاضر، استفاده از پهپاد های بدون سرنشین عمود پرواز با در اختیار داشتن طیف وسیعی از تجهیزات پیشرفتی اپتیکی مقرون به صرفه بوده و کاهش قابل توجهی در زمان و هزینه های بازرسی صورت می پذیرد.

امروزه نام های بزرگی از قبیل DNV-GL, Lloyds Register & Maersk در صنعت دریایی با سرمایه گذاری گسترده خود در تلاش هستند تا در عملیات های بازرسی روزانه شناورهای دریایی از تکنولوژی پهپادهای عمود پرواز استفاده نمایند و بازرسی هایی از قبیل شناسایی محل های خوردگی، محل های تغییر شکل یافته، شکستگی ها و سایر آسیب های ساختاری را با استفاده از اینگونه پهپادها انجام دهند.

در واقع بازرسی شناورهای دریایی در مراحل اولیه شامل غربالگری اولیه کشتی می باشد. در این بازرسی، هر ناحیه ای که نیاز به بررسی دقیق تر و انجام تست های تکمیلی می باشند، تعیین می گردد. در این روش، پهپاد با استفاده از سیستم کنترل خودکار پرواز و هدایت خلبان سطح کشتی را اسکن نموده و نقاطی که دارای عیوب ظاهری از قبیل پوسته پوسته شدن رنگ، خوردگی و سایر عیوب موجود در لایه پوشش رنگ را جهت بررسی های تکمیلی کارشناسان شناسایی و اعلام می نماید.

تحقیقات ژرفا سنجی (Bathymetric) با استفاده از لایدار

اطلاع دقیق از میزان عمق و ارتفاع آب موجود در سواحل و بنادر دریایی و پایش منظم آن جهت ایمنی ناوبری شناورها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

پهپادهای عمود پرواز به دلیل توانای ایستایی خود در هنگام پرواز می توانند با استفاده از تجهیزات لایدار و محاسبه تاخیر زمانی ارسال و دریافت سیگنال میزان عمق آب را اندازه گیری نمایند.

این داده ها در سواحل پیچیده و ناهموار جهت تعیین مسیر ناوبری بسیار مهم بوده و در مواردی که رشد جلبک ها، تغییر مسیر سنگ های کف ساحل و مناطق دریایی و یا ایجاد موانع مصنوعی رخ داده است، نیازمند اصلاح مسیر ناوبری می باشند.

بنابراین استفاده از پهپاد های عمود پرواز در بهبود ایمنی، کاهش هزینه ها، بالا بردن سرعت پردازش داده ها و روند تحقیقات بسیار موثر می باشند.

بازرسی توربین های بادی دریایی

بخش انرژی های تجدید پذیر دریایی و استفاده از توربین های بادی مستقر در دریا به سرعت در حال رشد است. در حال حاضر بیش از 270000 توربین بادی در سراسر جهان در حال کار می باشد.

تحقیقات صورت گرفته در خصوص توسعه بازار این صنعت پیش بینی نموده اند که تا سال 2024 بیش از 6 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم در بخش صورت پذیرد که نشان از گستردگی قابل توجه این صنعت در آینده نزدیک دارد.

توربین های بادی ساخته شده در این بازار بزرگ نیازمند پایش مداوم در بخش های سازه، ناسل و پره ها می باشد تا شرایط عملیاتی آن ها مورد بازرسی قرار گیرند که این امر به دلیل قرار گیری توربین ها در محیط آبی تنها با استفاده از پهپاد های عمود پرواز میسر می باشد.

سلول فوتو ولتایی و درون

پهپاد عمود پرواز خورشیدی

PV-Powered Quadcopte
پهپادهای خورشیدی نامی که در آینده از آنها خیلی بیشتر خواهیم شنید، پروژه پهپاد خورشیدی یک پروژه دانش بنیان و استارتاپی می باشد که در دانشگاه ملی تایوان در حال پیگیری است، اعضای متشکل این کارگروه شامل متخصصانی در زمینه های مختلفی از جمله سلول های فوتوولتایی photovoltaics (PV) و تکنولوژِی پرنده های بدون سرنشین unmanned aerial vehicle (UAV) و الکترونیک و هوش مصنوعی میباشد،هدف از این پروژه افزایش زمان پرواز از زمان به هوا برخواستن عمودی تا فرود پرنده است.

پهپاد در برابر سایر تجهیزات اندازه گیری جغرافیایی

امروزه  پرنده های بدون سرنشین به عنوان یک روش نسبتا جدید اندازه گیری و جمع آوری اطلاعات جغرافیایی شناخته میشوند، هواپیماهای بدون سرنشین (یا UAV / UAS) و فن آوری های آنها به صورت کامل مکمل دیگر روش ها گردیده به گونه ای که امروزه می توان شکاف های داده های موجود بین ماهواره ای را در مناطق بزرگ به کمک تصاویر پرنده های بدون سرنشین پر نمود و یا حتی این پوشش را برای تصاویر هواپیمای سرنشین دار انجام داد، از سویی دیگر با پوشش دقیق تر و صرف زمان کمتر، در کنار ابزارهای سنجش زمینی اطلاعات ارزنده ای را ارائه داد.

“مهم ترین چیز این است که هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد)، مانند eBE، علیه عکاسی هوایی سنتی رقابت نمی کنند.

Brock Ryder، تحلیلگر با تجربه صنعت با بیش از 20 سال فعالیت حرفه ای در این زمینه، می گوید: آنها واقعا یک تکنولوژی مکمل هستند.

به طور سنتی شکاف بین نقشه برداری زمین و نقطه ای بود که در آن هزینه های سرسام آوری برای تحقق عکاسی هوایی با هواپیماهای مجهز بود. این فاصله ای است که هواپیماهای بدون سرنشین پر می کنند بنابراین، آنها همچنین فرصتی عالی برای شرکت های عکاسی هوایی فراهم می کنند تا عملیات خود را گسترش دهند، به این شرکت ها اجازه می دهد تا پروژه های کوچکتری را که ممکن است در گذشته از دست رفته اند انجام دهند، چرا که در گزشته با توجه به عدم توجیه اقتصادی اینگونه پروژه ها یا حتی غیر ممکن بودن انجام آنها به دلایلی همچون پراکندگی زیاد نقاط، کوچک بودن محل پرواز مهم شناخته نمیشدند و مورد چشم پوشی قرار می گرفتند، اینگونه است که رویارویی پهباد در برابر سایر تجهیزات اندازه گیری جغرافیایی به یک همکاری کاملا تعاملی و تکمیل کننده بدل گردیده است. “

سمینار بازرسی هوایی توربین بادی بینالود

سمینار بازرسی هوایی در نیروگاه های بادی بینالود و دیزباد

بازرسی-هوایی-از-نیروگاه-های-بادی-بینالود-دیزباد--حمیدرضا-صابری
دپارتمان بازرسی هوایی شرکت فنی مهندسی فلات شرق ‍پارثاوا طی جلسه ای در تاریخ ۲۳ مهرماه ۹۶ در حضور مدیرعاملین نیروگاه های بادی بینالود و دیزباد به معرفی و توضیح خدمات بازرسی هوایی پرداختند.این جلسه با توضیحات کامل مهندس حمیدرضا صابری مدیریت شرکت در خصوص ارا‌‌ئه خدمات بازرسی هوایی شروع و با سخنرانی مدیر نیروگاه بادی بینالود به اتمام رسید.

 

آقای مهندس صابری در ابتدای صحبت های خود شرکت و فرآیند کار را اینگونه مطرح نمودند:
مجموعه شرکت فلات شرق پارثاوا در حوزه طراحی، ساخت و ارائه خدمات توسط پهپادهای عمود پرواز فعالیت خود را آغاز و در همین راستا مراحل جذب در پارک علم و فناوری خراسان رضوی و مراحل دانش بنیان شدن را طی نموده است. همچنین این شرکت کلیه مجوز های لازم را از اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و سایر سازمان های ذی صلاح اخذ نموده است.
وی خاطر نشان کرد: دپارتمان طراحی و ساخت و تولید شرکت تا کنون چندین نمونه پرنده عمودپرواز تولید نموده که به صورت انحصاری ساخت داخل می باشند.این پرنده ها از لحاظ ظاهر و مکانیزم پرواز منحصر به فرد هستند که توسط متخصصین داخلی بومی سازی شده است.
p103-pro
علاوه بر این در زمینه طراحی و ساخت پرنده های عمود پرواز سنگین فعالیت های گسترده ای صورت گرفته که منجر به تولید پهپاد عمود پرواز 6 موتوره برای حمل تجهیزات سنگین بازرسی نظیر اپتیک های مختلف و سنسور های سنجش از راه دور شده است.
پهپاد-عمود-پرواز-6-موتوره
مهندس صابری پس از معرفی این خدمات از راه یافتن بازرسی هوایی به صنعت و کاربرد آن در خصوص بازرسی از توربین های بادی سخن گفتند. در این قسمت روش های متداول بازرسی توربین های بادی مطرح، و مزایا و معایب هر یک توسط کارشناسان فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد.

 

انواع روش های مرسوم در بازرسی توربین های بادی

 

بازرسی-هوایی-از-نیروگاه-های-بادی-بینالود-دیزباد--بازرسی-چشمی

1_ بازرسی چشمی شخص ثالث

به طور کلی انجام عملیات بازرسی توسط کارشناس فنی در ارتفاع دقیق ترین روش بوده اما با این وجود استفاده از این روش زمان توقف واحد را بالا برده و مخاطرات جانی عدیده ای را برای کارشناس به وجود می آورد.در این روش کارشناس فنی علاوه بر اشراف کامل بر امور بازرسی نیازمند آمادگی جسمانی مناسب و آموزش های خاص در خصوص کار در ارتفاع می باشد. همچنین در این روش نیاز به استفاده از تجهیزات سنگین و گران قیمت بوده که با توجه به زمان بالای اجرای کار، این روش بسیار پر هزینه می باشد.
بازرسی-هوایی-از-نیروگاه-های-بادی-بینالود-دیزباد--بازرسی-زمینی

2_ بازرسی زمینی با استفاده از تجهیزات پیشرفته اپتیکی

روش بازرسی زمینی با استفاده از دوربین های حرفه ای ریسک عملیات را کاهش و ایمنی کارکنان را به طور محسوسی افزایش می دهد اما این روش نیاز به استفاده از دوربین ها و لنزهای فوق پیشرفته با تکنولوژی بالا بوده که بعضاً دسترسی به این تجهیزات امکان پذیر نمی باشد.از معایب دیگر می توان به هزینه های بالا و عدم دسترسی به همه نقاط توربین بادی اشاره کرد.
بازرسی-هوایی-از-نیروگاه-های-بادی-بینالود-دیزباد--بازرسی-با-پهپاد

3_ بازرسی هوایی با استفاده از پهپادهای عمود پرواز

روش بازرسی زمینی با استفاده از دوربین های حرفه ای ریسک عملیات را کاهش و ایمنی کارکنان را به طور محسوسی افزایش می دهد اما این روش نیاز به استفاده از دوربین ها و لنزهای فوق پیشرفته با تکنولوژی بالا بوده که بعضاً دسترسی به این تجهیزات امکان پذیر نمی باشد.از معایب دیگر می توان به هزینه های بالا و عدم دسترسی به همه نقاط توربین بادی اشاره کرد.
کارشناسان شرکت فنی مهندسی فلات شرق پارثاوا در خصوص این نوع بازرسی به توضیح ارائه خدمات شرکت مبتنی بر بازرسی هوایی توربین های بادی پرداختند.دپارتمان بازرسی هوایی شرکت ساختار توربین ها را پایش و ایرادات توربین ها را بیان می کند.
پس از ارائه توانمندی های دپارتمان فنی بازرسی هوایی، مقررات و شرایط استاندارد پرواز، مناطق پرواز ممنوع و سایر الزامات تدوین شده توسط کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران جهت ارائه خدمات بازرسی هوایی به تفضیل اعلام گردید.
بر اساس قوانین مصوب مجلس جمهوری اسلامی ایران و شورای امنیت ملی کار گروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران مسئول ایجاد هماهنگی بین ارگان ها و سازمان های امنیتی و اجرایی در خصوص سازماندهی و نظارت بر عملکرد و کنترل پرواز پهپاد های عمود پرواز سطح کشور می باشد.
بازرسی-هوایی-از-نیروگاه-های-بادی-بینالود-دیزباد--حمیدرضا-صابری
در واقع این کار گروه مرجع تایید عملکرد فنی پهپاد ها و صدور مجوز برای پرواز اینگونه پرنده ها بوده و تاییدیه های لازم در خصوص پرواز پهپاد ها از جمله صحت عملکرد فنی پهپاد و تخصص خلبان در هدایت آن را صادر می نماید.
ارائه خدمات بازرسی هوایی نیز از این بخش مستثنی نبوده و تنها با تایید عملکرد پهپاد و نظارت این کارگروه بر عملیات بازرسی صورت می پذیرد.
از ممنوعات پرواز میتوان به داخل فرودگاه، مناطق آثار باستانی، سایت های پدافند و نوار مرزی کشور و …. اشاره نمود.
بازرسی-هوایی-از-نیروگاه-های-بادی-بینالود-دیزباد--
بازرسی-هوایی-از-نیروگاه-های-بادی-بینالود-دیزباد--3
مهندس صابری در ادامه گفته های خود راجع به مراحل دریافت این مجوز ها گفت: خدمات بازرسی هوایی شرکت فلات شرق پارثاوا تمامی مجوز های لازم برای ارائه خدمات، تایید عملکرد پهپاد و نظارت این کارگروه بر تایید عملیات بازرسی را اخذ نموده است.
پهپاد تولید شده توسط شرکت توانایی انجام بازرسی بیرونی از توربین ها نظیر بازرسی پره ها، روتور، برج نگه دارنده، سنسور ها و اتصالات را از لحاظ وضعیت ظاهری، خوردگی، فرسودگی و سایر پارامتر های فنی دارا می باشند.
پس از ارائه توانمندی های فنی دپارتمان بازرسی هوایی، مدیر عامل نیروگاه بادی بینالود که در طی سمینار، تحت تاثیر دست آوردهای علمی و تحقیقاتی شرکت قرار گرفته بود، پیشنهاد انجام بازرسی هوایی از یکی از توربین های بادی نیروگاه را داد.
بازرسی هوایی در طی دو مرحله پرواز انجام و تحلیل ها و نتایج بدست آمده اولیه به نیروگاه اعلام گردید.
بازرسی-هوایی4
بازرسی-هوایی-14
بازرسی-هوایی-13
بازرسی-هوایی-9
بازرسی-هوایی-11
بازرسی-هوایی-12
بازرسی-هوایی-2
بازرسی-هوایی-3
بازرسی-هوایی-1
بازرسی-هوایی-6
بازرسی-هوایی-7
بازرسی-هوایی-8

بازرسی هوایی از توربین های بادی

این روش علاوه بر حفظ جان نیروی انسانی و کم هزینه بودن دارای مزایای بسیار دیگری می باشد که می توان به ایجاد دید یکپارچه، پیوسته و مستقیم از وضعیت تجهیزات، بازرسی در مدت زمان کوتاه، امکان بازرسی از نقاط صعب العبور و دور از دسترس، امکان انجام فرایندهای تحلیل داده ها و امکان ارائه مستندات به کارشناسان خبره اشاره کرد.

کاربرد پهپادهای عمودپرواز در زمینه های مختلف قسمت دوم

بررسی کاربردهای گوناگون پرنده های عمود پرواز به صورت جزء به جزء و توضیح مختصری درباره آن ها

کاربرد پهپادهای عمود پرواز در بازرسی صنایع مختلف قسمت اول

بررسی کاربردهای گوناگون پرنده های عمود پرواز به صورت جزء به جزء و توضیح مختصری درباره آن ها

خدمات بازرسی هوایی از صنایع مختلف

با ورود پهپاد ها به صنعت،انقلاب جدیدی در بازرسی به وجود آمده است.ازین رو به کار گیری پرنده های عمودپرواز نیاز به مطالعات و بررسی های گوناگون دارد.

show