چاپگر سه بعدی قطعات صنعتی

چاپ سه بعدی
  • چاپ سه بعدی
  • چاپ سه بعدی
  • چاپ سه بعدی
  • چاپ سه بعدی
  • چاپ سه بعدی

توضیحات کوتاه

چاپ سه بعدی قطعات صنعتی و نمونه سازی اولیه قطعات خود را با انواع روش های چاپگر سه بعدی نظیرFDM,SLA,SLM,DLP بسازید و با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

جزییات بیشتر

ویژگی های اصلی

  • انواع فیلامنت های موجود
  • فلزات
  • انواع رزین
تا به امروز تکنولوژی چاپگر های سه بعدی تاثیر بسزایی در قطعه سازی و ساخت قطعات صنعتی داشته، که پیش بینی می شود در سال های آتی میزان استفاده از چاپگر های سه بعدی رشد زیادی داشته باشد.
 شرکت فنی مهندسی فلات شرق پارثاوا با تکیه بر نیروی جوان ، متخصص و تجهیزات پیشرفته ای که در اختیار دارد آمادگی خود را جهت ساخت نمونه نهایی و اولیه قطعات صنعتی را با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی اعلام میدارد

توضیحات اجمالی

انواع روش های چاپ سه بعدی

کاربرد FDM:

این روش برای مدل های مفهومی، تست نمونه و برقراری ارتباط بین طراحی و نمونه نهایی بسیار مناسب است.

نمونه هایی که تولید می شود می تواند نمونه های اولیه کاربردی باشد که در سنجش عملکرد نمونه نهایی به کار می رود.

برای تولید قطعات پایانی بدون اینکه برای ساخت قالب آن زمان و هزینه زیادی را هدر دهد به کار می رود.

ساخت ابزار ها را بسیار سریعتر از دستگاه های تولید، قالبسازی و تولید انجام می دهد و نیاز به تراشکاری دوباره ندارد.

FDM

کاربرد SLA:

استریولیتوگرافی یکی از بهترین راه های تولید نمونه های اولیه بسیار دقیق، با دوام و ارزان قیمت است. چاپگرهایی که با این روش نمونه سازی را انجام می دهند قادر هستند اشیاء با پیچیدگی های بسیار بالا را که به روش سنتی بسیار وقت گیر است و از دقت پائینی برخورداراست را به راحتی و با دقت بسیار بالا بسازد. در بسیاری از صنایع مانند پزشکی، از این روش برای تولید نمونه های اولیه و در مواردی نمونه های پایانی خود استفاده می کنند. امروزه خودرو سازان برای تولید بسیاری از قطعات به عنوان مثال دستگیره های ماشین به جای استفاده از روش زمان بر ریخته گری از SLA استفاده کرده که این نمونه ها می توانند برای سنجش عملکرد و ظاهر نمونه های واقعی به کار برده شوند و حتی در مواردی به عنوان الگویی جامع برای سنجش خودروسازی باشند.

SLA

کاربرد SLA:

این روش برای ساخت نمونه های با دقت بالا در صنایعی استفاده می شود که معمولا از نمونه پرینت شده به عنوان نمونه ای که در قالب گچی یا سرامیکی قرار می گیرد استفاده می شود.

از جمله مزایای این تکنولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دقت بسیار بالا در ساخت (حداکثر 5 میکرومتر )

سرعت بالای تولید نمونه اولیه

استفاده از رزین هایی که قابلیت casting دارند ( مورد استفاده در صنعت ریخته گری دقیق )

صافی سطح بسیار بال

DLP

کاربرد SLM:

پرینترهای سه بعدی می توان جهت تولید قطعات بسیار پیچیده که پیش از این امکان تولید آنها به روشهای سنتی وجود نداشت استفاده نمود. به دلیل امکان ساخت قطعات بسیار مستحکم و در عین حال بسیار سبک، تا کنون صنعت هوا و فضا بیشترین کاربر این نوع پرینترهای سه بعدی بودند ولی هر روزه صنایع دیگری بخصوص صنعت پزشکی به دنبال استفاده از این پرینترهای سه بعدی در جهت تولید محصولات پیچیده تر هستند.

SLM