سلول فوتو ولتایی و درون
پهپاد عمود پرواز خورشیدی

پهپاد عمود پرواز خورشیدی

PV-Powered Quadcopte

 

پهپادهای خورشیدی نامی که در آینده از آنها خیلی بیشتر خواهیم شنید، پروژه پهپاد خورشیدی یک پروژه دانش بنیان و استارتاپی می باشد که در دانشگاه ملی تایوان در حال پیگیری است.

اعضای متشکل این کارگروه شامل متخصصانی در زمینه های مختلفی از جمله سلول های فوتوولتایی photovoltaics (PV) و تکنولوژِی پرنده های بدون سرنشین unmanned aerial vehicle (UAV) و الکترونیک و هوش مصنوعی میباشد،هدف از این پروژه افزایش زمان پرواز از زمان به هوا برخواستن عمودی تا فرود پرنده است.

صفحه سلول خورشیدی

(VTOL) drones

پهپاد خورشیدی به پرنده چهار موتوره ای گفته می شود که انرژی مورد نیاز خود را از طریق سلول های فوتوولتایی تامین میکند، در این گونه از پرنده ها طراحی ها و مهندسی های تجهیزات به گونه ای صورت میگیرد که تمامی حداقل های ممکن به منظور بالا بردن زمان پرواز لحاظ گردد و مولتی روتور بتواند در مقیاس چند ساعت زمان پروازی را بدست آورد و این در حالی است که مولتی روتورهایی با تکنولوژی معمولی و ابعادی مشابه تنها نیم ساعت زمان پرواز را بدست می آورند.

به منظور دستیابی به این هدف ، تیم فنی تمرکز خود را برای تولید صفحه های خورشیدی سبک و ایر فول گونه ، با راندمان بالا  و قدرت مناسب قرارداده تا بتوانند بدون نیاز به سوخت های فسیلی و آلی انرژِی مورد نیاز برای پروازرا فرآهم آورند.

می توان پهپادهای خورشیدی را از مجموعه پرنده های بدون سرنشین  VTOL نامید.

این گونه پرنده ها به باند نیاز نداشته و در کنار ساختار تاشوی خود برای حمل آسان تجهیزاتی از جمله دوربین های فیلم برداری با کیفیت 4K  و گیمبال را به همراه دارند.

دکتر Ching Fuh Lin، بنیانگذار SolarDrone می گوید: “در SolarDrone، ما مرزهای دانش را در زمینه های فتوولتائیک، کنترل و ارتباطات هوایی و افزایش زمان پرواز به طور قابل توجهی در هواپیماهای بدون سرنشین افزایش داده ایم. “

با این دستاورد، امکان دسترسی نامحدودی از هواپیماهای بدون سرنشین در آینده میسر گردیده است.

این محصول در نمایشگاه CES 2018 Eureka Startup Marketplace نمایش داده شده، که در آن این تکنولوژی در رسته تکنولوژی های برجسته و کارآمد ثبت گردیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *