شرکت تولید پهپاد dji
DJI-logo

امروزه کمتر کسی رو میشه پیدا کرد که با واژه پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) آشنا نباشه یا حداقل با کاربرداهای اون آشنا نباشه و اگر کمی با دقت تر بخواهیم وارد بشیم اینروز ها حتما حضور یکی از این وسیله ها رو در مجالس عروسی تحت عنوان هلیشات احساس کردید یا بهتر بگم دیدید :)))

بله درسته شما پهپاد چهارموتوره فانتوم رو قطعا دیدید :))

محصولی پر فروش ازشرکت خوب چینی  DJI (大 疆 创新 科技 有限公司)

خب ما هم در این مقاله به بررسی این شرکت و محصولات آن می پردازیم که امروزه سهم گسترده ای رو از بازار به خودش اختصاص داده:

شرکت DJI  یک شرکت با عنوان علوم وفناور با مسئولیت محدود میباشد که مقر آن در شنزن، گوانگدونگ واقع شده و عمده فعالیت های آن در زمینه تولید هواپیماهای بدون سرنشین شناخته می شود، برای عکاسی هوایی و فیلمبرداری، کنترل معابر، سیستم های کنترل پرواز، دوربین های ویژه تصویر برداری هوایی، سیستم های ناوبری هوایی، تثبیت کننده های دوربین و دیگر تجهیزات پرواز می توان نام برد.

به جرعت می توان گفت امروز DJI  رهبر بدون چون و چرای پهپادهای غیرنظامی میباشد، این شرکت که 85 درصد از بازار هواپیماهای بدون سرنشین جهان را تصاحب کرده هر روز در حال بروز شدن و پیشی گرفتن از دیگر رغبای خود می باشد.

این شرکت در سال 2017 میلادی موفق شد تا در زمینه تکنولوژی پرنده های فیلمبردار جایزه بسیار مهم مهندسی و تکنولوژی Emmy Award را کسب نماید.این اتفاق باعث شد تا کارگردانان سینمایی و تلوزیونی جهان این شرکت را به ارائه دهنده بهترین و دردست ترین روشهای تصویر برداری هوایی در ارتفاع کم بشناسند و هر چه بیشتر مجاب به استفاده از تجهیزات آن گردند.

در 17 نوامبر 2017، Ars Technica یک گزارش امنیتی از اطلاعات خصوصی مشتیان  DJI  منتشر کرد که نشان دهنده این موضوع بود که این شرکت وفاداری زیادی به اطلاعات خصوص مشتریان خود نداشته و تا حد زیادی از محتوای تصاویر ذخیره شده پرنده های خود خبردار می شود.

 

این شرکت در سال 2006 توسط فرانک وانگ (Wāng Tāo، 汪 汪) تاسیس شد.

DJI طیف وسیعی از محصولات را تولید می کند از جمله وسایل نقلیه بدون سرنشین، سیستم عامل های پروازی، کنترل کننده های پرواز برای  پرنده های چند روتوره، لوازم جانبی هلیکوپتر ها، موتر های براش لس و براش و ایستگاه های زمینی. این محصولات برای استفاده آماتور و همچنین استفاده حرفه ای طراحی شده اند.محصول DJI به طور مستقیم در وب سایت DJI و همچنین از طریق نمایندگی مجاز DJI در سراسر جهان فروخته می شود. که البته در کشور ما هم شرکت های زیاد اقدام به فروش این محصولات میکنند که خیلی سخت میتوان ادعای آنها مبنی بر نمایندگی رسمی بودنشان را قبول کرد.

Frank-Wang-dji
DJI

محصولات شرکت DJI

کنترل کننده های پرواز شرکت DJI

DJI کنترل کننده های پرواز را برای کنترل ثبات پرواز پرنده های چندروتوره به کمک سیستم عامل های مختلف به منظور انجام ماموریت های از جمله حمل بارهای سنگین در عکاسی هوایی و سم پاشی طراحی می کند. کنترلر A3 بروز ترین سامانه کنترل پرواز این شرکت می باشد. 
Model A2 Naza V2 Wookong-M Naza-M Lite
Number of Motors Compatible 4–8 4–8 4–8 4–6
Has Built-in Receiver Yes (2.4 GHz) No No No
Hovering Accuracy (m) Vertical: ± 0.5m / Horizontal: ± 1.5m Vertical:±0.8m / Horizontal:±2.5m Vertical: ± 0.5m / Horizontal: ± 2m Vertical:±0.8m / Horizontal:±2.5m
Motor/ Rotor Configuration Quad-Rotor: +4,X4; Hex-Rotor: +6,X6,Y6,Rev Y6; Octo-Rotor: +8,X8,V8 Quad-rotor: I4, X4; Hex-rotor: I6, X6, IY6, Y6; Octo-rotor: I8,V8,X8 Quad-Rotor: +4,X4; Hex-Rotor: +6,X6,Y6,Rev Y6; Octo-Rotor: +8,X8,V8 Quad-rotor I4, X4; Hex-rotor I6, X6, IY6, Y6

پایدارکننده دوربین رونین DJI

رونین
Ronin (如 影) یک پلت فرم دوربین مبتنی بر حرکت بر روی زمین است که برای فیلمبرداریبر روی دست و یا فیلمبرداری هوایی در محیط های حرفه ای طراحی شده .این محصول به صورت حرفه ای صنعت سینما و صنعت فیلم سازی را هدف قرار می دهد. مکانیزم طراحی آن به گونه ای طراحی گردیده است که با استفاده از سه موتور براشلس بسیار دقیق و قوی، رونین در هنگام جابجایی های شدید به تواند جهت دوربین و زوایای دلخواه فیلم برداران را حفظ نماید.

افزونه های سخت افزاری DJI

ماژول ها
DJI چندین افزونه برای محصولات پایه خود مانند مدیریت قدرت و ماژول های ویدئویی ارائه می دهد، که هرکدام توانایی های بسیار زیادی را برای کاربران خود ایجاد میکنند.
Module Lightbridge PMU (A2, Wookong, Naza V2, Naza Lite) iOSD MARK II iOSD mini BTU
Type (Purpose) Video Downlink Power Management On-Screen Display On-Screen Display Bluetooth Link
Works With A2, Wookong-M, Naza V2 A2, Wookong-M, Naza V2, Naza-M Lite A2, Wookong-M, Naza V2 A2, Wookong-M, Naza V2 Naza V2
Interface CAN Bus CAN Bus, Battery Connection CAN Bus CAN Bus CAN Bus
Battery Requirements 4S-6S Lipo 4S-12S Lipo 4S Lipo and Shared Flight Controller Power 2S Lipo and Shared Flight Controller Power Shared Flight Controller Power

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

show